Czy może się zdarzyć, że nie dostanę rozwodu?

 

Takie pytanie z pewnością usłyszał niejeden adwokat, a zadaje sobie często małżonek, który poczuł się opuszczony i zdradzony. Często, pomimo zdrady czy porzucenia nie możemy się pogodzić z rozpadem naszego związku. Bywa również tak, że jeden ze współmałżonków nie zgadza się na rozwód tylko dlatego, że jego mąż lub żona planuje po rozwadzie wejść w nowy związek lub założyć rodzinę.

 

  • Sąd może nie orzec rozwodu, gdy zażąda go małżonek, który jest winny rozpadu małżeństwa, na co jednak trzeba mieć dowody, a drugi ze współmałżonków nie wyrazi na niego zgody. Jeżeli nie zostały złamane zasady współżycia społecznego, nie pomożę tutaj naewt najlepszy adwokat. Rozwody orzekane są według ściśle określonych przepisów prawa i nie ma tutaj żadnej dowolności.
  • Również w sytuacji, gdy zostaną naruszone prawa nieletnich dzieci, sędzia może odmówić wydania orzeczenia w sprawie. Adwokat może pomóc nam w uzyskaniu orzeczenia, ale rozwody nie są orzekane, gdy ucierpią na tym małoletnie dzieci.
  • Kolejnym przypadkiem jest pozew o rozwód przeciwko małżonkowi ciężko choremu. Wówczas sąd uzna, że orzeczenie jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego i nie wyda go. Dlatego warto zainwestować trochę środków i skorzystać z usług jakie świadczy adwokat. Rozwody bywają krótkie i względnie przyjemne, ale tylko te sprawnie przeprowadzone, kiedy to małżonkowie są zgodni we wszystkich kwestiach.
  • Co podkreśla każdy adwokat, inną kwestią jest udowodnienie, że nastąpił zupełny i trwały rozkłąd pożycia małżeńskiego. Nawet, gdy obydwoje ze współmałżonków są zgodni w każdym aspekcie, może się zdarzyć, że rozwody nie zostaną orzeknięte, nawet gdy reprezentuje nas najlepszy adwokat. Rozwody mogą zostać orzeczone, gdy strony będą w stanie udowodnić, że taki rozkład ma miejsce. Chodzi tutaj przede wszystkim o zerwanie więzi fizycznych, duchowych i gospodarczych, na przykład, gdy jedno z małżonków mieszka już z nowym partnerem i planuje założyć z nim rodzinę. Dobra kancelaria, np. adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje może się okazać niezwykle pomocna w takiej sytuacji.