Elegancja w biznesie

Strój może być istotnym elementem rozmów biznesowych, dodaje bowiem pewności siebie i pozwala osiągać pierwsze wrażenie, takie na jakim nam zależy.

Prowadzenie własnego biznesu to nie łatwy kawałek chleba, zwłaszcza że często przychodzi nam się mierzyć z niezwykle trudnymi sytuacjami, kontakty z pracownikami, negocjacje biznesowe – jest wiele sytuacji kiedy konieczne jest doskonałe przygotowanie merytoryczne oraz pewność siebie. Ta pewność siebie była czymś co często zawodziło mnie podczas moich pierwszych kroków w biznesie. Zmieniło się to jednak kiedy odkryłam własny sposób na zwiększenie swojej pewności siebie – jest nim elegancki wygląd. W momencie gdy wyglądam jak kobieta sukcesu, zaczynam się też tak czuć, a to znacznie podnosi we mnie poczucie własnej wartości. Nie łatwo mnie wówczas zbić z tropu a moje negocjacje biznesowe kończą się pomyślniej niż na początku. Mam kilka własnych zestawów ubrań, które zakładam na szczególnie trudne rozmowy. Poniżej zaprezentuje Wam moje pomysły, napiszcie w komentarzach czy także macie swoje i jak one wyglądają.

dwa główne elementy, które sprawiają, że moje poczucie własnej wartości znacznie się zwiększa, pierwszym są wysokie szpilki, dlatego chętnie inwestuje w moje buty. Moja garderoba w zakresie butów jest niezwykle różnorodna od niewysokich, przypominających nieco męskie butów, na grubym obcasie, po 15 centymetrowe krwistoczerwone szpilki. W zależności od okazji i tego z kim negocjuję dopieram swój ubiór i szpilki, zaś do szpilek staram się zawsze odpowiednio dopasować także torebkę. W zależności od tego czy chcę wydawać się osobą kompetentną, czy chcę sprawiać wrażenie raczej nieśmiałej, czy może odważnej i pewnej siebie zakładam odpowiednie szpilki, które stanowią uzupełnienie całego stroju.

Drugim elementem, który zawsze muszę mieć na sobie aby czuć się pewnie i elegancko jest jedwabna koszula. Mam kilka koszul w różnych kolorach, wszystkie kupiłam na stronie – jedwabna koszula. Materiał ten kojarzy mi się z elegancją i komfortem, dlatego też koszule z niego wykonane są nieodłącznym elementem moich strojów zakładanych na rozmowy biznesowe. W zależności od pory roku w mojej szafie można znaleźć zarówno koszule z kołnierzem, jak i ze stójką mające długie rękawy, oraz koszule w kołnierzem, ale bez rękawów, które zwykłam nosić latem. Jedwab to wspaniały materiał, który nie tylko daje mi poczucie, że jestem elegancka, ale także doskonale się nosi. Dobrze przepuszcza powietrze, więc nigdy nie jest mi za gorąco w moich jedwabnych bluzkach, a ponadto ten materiał jest niesamowicie przyjazny dla skóry, dzięki czemu w zasadzie nie czuję, że mam na sobie taką bluzkę – coś wspaniałego! Uwielbiam jedwabne koszule i nie wyobrażam sobie swojej szafy bez nich.

Na rozmowę nie mogą iść w samych szpilkach i koszuli – to oczywiste. Dlatego w mojej szafie znajduję się również kilka garsonek na różne okazję. Noszę zarówno spódnice, jak i spodnie – to też dobieram odpowiednio do sytuacji. Czasem chcę podkreślić, że jestem równorzędnym dla mężczyzn partnerem – wtedy zakładam spodnie, czasem uważam, że lepiej jest podkreślić fakt iż jestem kobietą – wówczas lepiej sprawdzają się spódnice. Sukienek w zasadzie na rozmowy biznesowe nie ubieram, nie wydają mi się one odpowiednie na rozmowy biznesowe, ale to tylko moja opinia.

Na mniej formalne rozmowy zdarza mi się zakładać także jeansy, do nich wysokie szpilki w granatowym kolorze, do tego biała jedwabna bluzka i casualowa marynarka w intensywnym lub po prostu niecodziennym kolorze, w tym sezonie mam na tą okazję marynarkę w kolorze fuksji, w poprzednim lubiłam do tej stylizacji wkładać mój cytrynowy żakiet.

W każdej mojej stylizacji czy jest to szary kostium z fiołkową koszulą, czy casualowy outfit zawsze mocno stawiam również na odpowiednie dodatki. Często zdarza mi się zakładać jedwabne krawaty lub delikatne złote czy srebrne łańcuszki, ale niekiedy wybieram także odważne, duże wisiory czy perły – wszystko zależy od efektu jaki chcę osiągną i jakiego rodzaj będą negocjacje, które mam prowadzić. Niezależnie jednak od wszystkiego, strój jest moją sekretną bronią, która daje mi wiele pewności siebie.