Jak poprawnie wypełnić wniosek o dotację dla firmy?

 

W Krakowie działa wiele różnych instytucji, które pomagają przyszłym przedsiębiorcom wypełniać wnioski o dotacje dla firm, wszak nie każdy jest mistrzem pióra. Jeśli już trzymasz w ręku swój wniosek warto iść do fachowców ( tu strona ) i tam go złożyć.

 

Dotacje nie są tylko dla osób, które chcą otwierać ogromne fabryki, są też dla małych firm i jednoosobowych mikro działalności. W Krakowie trudno nie dostrzec gołym okiem nowo powstających działalności. Skąd ludzie mają na to pieniądze? Czy posiłkują się dotacjami? Czy to bezpieczne dla firm? W Krakowie z całą pewnością tak!

 

Jakie dokumenty są potrzebne aby złożyć wniosek?

 

  • Dotacje dla firm mogą pomóc nie jednemu przedsiębiorcy.

    Na koniec czerwca 2015 r. Główny Urząd Statystyczny szacował liczbę podmiotów gospodarki narodowej na 4 155 328 w tym 4 017 103 to podmioty prywatne.

  • Dla spółek handlowych GUS podaje wartość 434 523 podmiotów, podczas gdy aktywnych jest tylko 313 000.
  • Biorąc pod uwagę statystykę CEIDG aktywnych osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jest nie więc niż 2 mln.
  • W przypadku fundacji i stowarzyszeń w GUS widnieje 131 460 podmiotów, ale z tej kategorii form prawnych tylko 9800 podmiotów to przedsiębiorcy.

 

Dotacje dla firm mogą pomóc nie jednemu przedsiębiorcy, który chce rozwinąć skrzydła w Krakowie. Czasami warto poprosić o pomoc a na pewno się ją otrzyma.