Pokoik maluszkaW oczekiwaniu na dziecko, można już zacząć przygotowania pokoju dla niego. Będzie to dla nas nie lada przyjemność, która umili nam czas trwania ciąży. Kobieta w ciąży nie może się doczekać, kiedy na świat przyjdzie jej wymarzone dziecko, więc już wtedy zaczyna wszystko planować i rozmyślać jak to będzie.

Po pierwsze remont

Na początku jeśli nie znamy jeszcze płci dziecka, warto zacząć od remontu pomieszczenia.Wybierając farbę, powinno się zakupić taką, która nie wywołuje alergii. Podłoga powinna być łatwa w utrzymaniu czystości czyli np. panele. Następnie, aby nie przepłacić za meble, można sprawdzić różne forum internetowe dla mam, w których polecają tanie sklepy z meblami dziecięcymi. Innym rozwiązaniem jest np. olx.pl, gdzie możemy zakupić od innych mam używane meble, które im są już nie potrzebne. W ten sposób możesz naprawdę sporo zaoszczędzić! Sama już zastanawiam się nad sprzedażą kilku rzeczy, które są mi już nie potrzebne, a zajmują miejsce.

Łóżeczko

Jakie powinno być łóżeczko? Mam dla Ciebie kilka propozycji:

  • kołyska – to jest dobry pomysł na pierwsze kilka miesięcy, kiedy dziecko lubi gdy się go buja i działa to na nie uspokajająco. Jednak z czasem, gdy dziecko rośnie kołyska przestaje być bezpieczna.
  • Łóżko na biegunach – wygląda podobnie do kołyski, jednak może służyć niemowlakowi na dłużej
  • koszyczek na stelażach – dziecko w nim czuje się bezpiecznie i komfortowo, koszyczek jest wyłożony miękkim materacem i dziecko nie ma możliwości wypadnięcia.
  • Łóżeczko ze szczebelkami – najlepiej aby można było samemu regulować ilość szczebelków. Jak dziecko podrośnie, będzie można usunąć kilka szczebelków aby mogło sobie samo wchodzić i wychodzić kiedy chce.

Zabawki

Na zakup zabawek przyjdzie jeszcze czas. Szczególnie, że często znajomi gdy przychodzą do nas w gości przynoszą zabawki dla naszego Jasia. Zresztą jak dziecko podrośnie lepiej jest zakupić zabawki edukacyjne, które bawią i uczą.

Kosmetyki do pielęgnacji

Na rynku branży kosmetycznej znajdziesz bardzo duży wybór kosmetyków dla niemowląt. Czy od firmy zależy ich jakoś? Nie wiem. Ja poszłam za radą z forum dla mam i zakupiłam te najbardziej popularne. Skóra mojego dziecka jest delikatna więc jestem z nich zadowolona.