Producenci wózków i akcesoriów dziecięcych

Gdy okazało się, że jestem w ciąży i rozpoczęło się przygotowanie wyprawki dla mojego maleństwa uświadomiłam sobie, jak wiele jest na rynku firm zajmujących się produkcjom wózków i akcesoriów dziecięcych, jednocześnie zdałam sobie sprawę jak trudny może być wybór czy to wózka, fotelika czy łóżeczka dziecięcego, zwłaszcza jeśli nie ma się żadnego rozeznania w markach produkujących wyroby dla dzieci. Zanim zdecydowałam się na określone zakupy zrobiłam, więc mały research dotyczący producentów wózków i akcesoriów dziecięcych, pomógł mi on zdecydować jakiej firmy wózek, foteli, łóżeczko, nosidełko, itd. – wybrać. Poniżej prezentuje marki, które według mnie godne są uwagi w tym zakresie.

Baby Jogger – to amerykańska firma produkująca wózki dziecięce, są one lekkie i zwrotne idealnie nadają się dla rodziców, którzy planują długie spacery z dzieckiem lub uprawianie joggingu z wózkiem. Sport, który staje się coraz popularniejszy wśród młodych mam, pozwala przywrócić sylwetkę sprzed ciąży, a same dzieci także lubią taką formę atrakcji. Warto zwrócić uwagę, że wózki spacerowe Baby Jogger mają bardzo obszerną budkę, która chroni dziecko przed słońcem i nie ma potrzeby jej przedłużania, czy to za pomocą pieluszek czy dodatkowych daszków lub parasolek.

Besafe – to norweska firma, która będzie idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą dużo podróżować z dziećmi samochodem. Ten producent skupia się przede wszystkim na fotelikach samochodowych i akcesoriach, których zadaniem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa. Wśród akcesoriów tego producenta można znaleźć między innymi foteliki samochodowe, które jednocześnie posłużą jako super lekkie nosidełka.

Caretero – ta firma zajmuje się produkcjom różnorodnych przedmiotów, które mają zapewniać dzieciom bezpieczeństwo i wygodę, wśród akcesoriów tej firmy można znaleźć wózki dziecięce, foteliki samochodowe oraz łóżeczka turystyczne. Na uwagę zasługują przede wszystkim wózki miejskie, które na wyposażeniu mają także pelerynę przeciwdeszczową na wózek, dzięki czemu bez trudu ochronimy dziecko przed deszczem w trakcie poruszania się po mieście oraz pokrowiec na nóżki, co z kolei stanowi doskonałą ochronę przed zimnem.

Cybex – to firma, która ma świadomość, że część rodziców chciałaby zabierać swoje dzieci w góry czy na wycieczki terenowe, gdzie nie jeździ się po chodniku. Dla takich rodziców przygotowano ofertę wózków dla trudnego terenu, posiadają one koła większe niż w tradycyjnych wózkach i bardziej wytrzymałe, dzięki czemu trudny teren to nie problem dla takiego wózka. Wózek ma stelaż, który pozwala wpiąć gondolę albo fotelik, dlatego można na nim przewozić dzieci niezależnie od wieku, w pozycji leżącej lub siedzącej.

Graco – to kolejna firma, która zajmuje się różnorodną produkcją, znaleźć można w jej ofercie zarówno różnorodne wózki, foteliki samochodowe jak i krzesełka do karmienia. Wśród licznych produktów firmy na uwagę zasługują przede wszystkim wózki, które można składać przy użyciu jednej ręki. Niesamowita wygoda zwłaszcza dla osób podróżujących samochodem czy środkami komunikacji miejskiej. W zasadzie w kilka sekund można taki wózek złożyć.

Kiddy – ta firma także produkuje różnorodne akcesoria, od wózków dziecięcych, przez gondole i foteliki samochodowe. Foteliki tej firmy to swoiste dwa w jednym, mogą to być bowiem głębokie wózki z gondola, lub siedzące wózki spacerowe. Warto zwrócić uwagę na obszerną budkę, która chroni przed słońcem oraz pałąk wózka, który można wypiąć w całości lub z jednej strony.

Recaro – to niemiecka firma produkująca fotele i foteliki samochodowe oraz wózki dziecięce. Jak przystało na praktycznych Niemców, firma oferuje rodzicom wózek, a właściwie stelaż, w który można wpiąć gondolę, albo fotelik – dzięki czemu zyskujemy wózek, który może posłużyć zarówno jako miejsce snu, jak i do spacerowania.

To firmy, które osobiście sprawdzała, wśród tych które warto polecić uwadze są jeszcze Romer, Ses Creative, czy X-lander, które mają bardzo dobre opnie wśród rodziców i cieszą się dużą popularnością.