Sesja niemowlaka

 

Dzieci szybko rosną. Żeby uchwycić te najpiękniejsze chwile dobrze jest wykonać sesję. Sesje niemowląt wykonuje się w pierwszych trzech miesiącach życia. I zawsze jest to piękna pamiątka tych pierwszych dni, na całe życie.

 

Doświadczony fotograf

Przede wszystkim wybór powinien paść na doświadczonego pracą z dziećmi fotografia, jak w tym przypadku bluediamond-hotel.pl. Powinno się przejrzeć jego portfolio, poczytać opinie o jego pracy, ewentualnie popytać znajomych. Zagwarantuje to profesjonalne podejście do sesji, jak i pewność, że dziecku nic się nie stanie. Maluch się nie przeziębi, będzie odpowiednio ułożone. Trzeba porozmawiać z fotografem i go poznać. Jeśli wzbudzi zaufanie i ma bogate portfolio – trzeba się zdecydować.

Termin sesji

Najczęściej noworodki fotografuje się do 2 tygodnia życia. W wielu przypadkach można zamówić wizytę fotografa i profesjonalną sesję jeszcze w szpitalu w pierwszych godzinach życia. Datę powinno się umówić po planowanym porodzie, i doprecyzować ją kiedy maluch będzie już na świecie. Małe dzieci najgłębiej śpią między 5 a 15 dniem. Wtedy ich ciała są elastyczne i łatwo poddają się układaniu przez fotografa. Po drugim tygodniu życia często pojawia się też trądzik niemowlęcy, który nie będzie wyglądał dobrze na zdjęciach.

Miejsce sesji

Zwykle sesje maluchów odbywają się w studio fotograficznym, chociaż popularne są też te w domu, jak i na zewnątrz. Jeśli sesja odbywa się nowym miejscu- dziecko powinno mieć czas, żeby je poznać.. W domu oczywiście panuje rodzinna atmosfera i nikt obcy nie przeszkadza. Zdjęcia powinny zostać wykonane w jasnym pokoju, przy świetle dziennym. W zależności od pory roku trzeba dobrać też godzinę sesji.

Czas

Sesje noworodkowe trwają kilka godzin. Trzeba wziąć dzień wolny w wybranej dacie. Jeśli wszystko będzie się odbywało w pośpiechu dziecko wyczuje nerwowość i będzie niespokojne. Poza tym potrzeba kilku przerw. Dziecko będzie potrzebowało karmienia, przewinięcia, uśpienia, a pokój- zmiany aranżacji. Najlepiej wybrać termin zgodnie z rytmem malucha. Powinien być wybudzony, wypoczęty i najedzony. Najlepsza pora to przedpołudnie, bo wtedy dziecko nie jest zmęczone całym dniem przeżyć. I dodatkowo: trzeba cały czas uśmiechać się do dziecka, które również go odwzajemni.

Przygotowanie noworodka

Dziecko trzeba nakarmić i przewinąć przed sesją. Fotograf zwykle oferuje swoje akcesoria i stroje. W trakcie sesji fotograf będzie zmieniał aranżację, a co za tym idzie również strój dziecka – kilkakrotnie. Nie powinno się męczyć malucha, Fotografowie mają dużo ubranek dla dzieci i akcesoriów. Można oczywiście wykorzystać swoje dekoracje i stylizacje. Trzeba pamiętać, że najbardziej fotograficzne są stonowane kolory i brak wzorów czy grafik na strojach. . I koniecznie trzeba zabrać ulubioną zabawkę malucha, albo jego kocyk czy coś co zwykle go zajmuje i skupia swoją uwagę. Ułatwi to pozowanie. I konieczne jest zabranie ze sobą jedzenia, pieluszek na zmianę i czegoś do picia oraz smoczka – uspokoi to dziecko, jeśli będzie zniecierpliwione.